Celjski dijaki so svetovni prvaki v kategoriji reševalnih robotkov

0
274
(Foto: SŠC Celje)

Ekipa dijakov iz Srednje šole za strojništvo, mehatroniko in medije Šolskega centra Celje je na svetovnem prvenstvu v robotiki, ki je od 17. do 21. julija potekal v nizozemskem Eindhovnu, v kategoriji reševalnih robotov osvojila prvo mesto. Z dobrim rezultatom na letošnjem svetovnem prvenstvu so si prisvojili tudi vstopnico za RoboCup 2025.

Ekipo Mechatronics Rescue Team so na tekmovanju RoboCup Rescue Rapidly Manufacturing Robots Challenge sestavljali dijaki 4. letnika programa tehnik mehatronike, in sicer Jernej Romih, Blaž Strajnič, Rok Vnučec, Filip Kokol in Blaž Gril, so sporočili s Šolskega centra Celje. Premagali so vso konkurenco in postali svetovni prvaki.

Mentor dijakom je bil Matej Veber, ki je dijake na svetovno prvenstvo popeljal že petič.

“Na naše robotkarje smo zelo ponosni. Biti prvi na svetu je rezultat večletnega prizadevnega dela tako dijakov kot tudi učiteljev, mentorjev in hkrati velika spodbuda za naše nadaljnje delo,” je ob uspehu dijakov povedala ravnateljica šole Simona Črep.

Dodala je, da se bodo tudi v prihodnje trudili za spodbudno učno okolje, ki omogoča našim dijakom razvoj njihovih številnih potencialov in talentov.

Izvrstna uvrstitev na letošnjem svetovnem prvenstvu je dijakom zagotovila vstopnico na RoboCup 2025. Po Japonski, Kanadi, Avstraliji in Franciji ter Nizozemski se bodo prihodnje leto podali še v Brazilijo, so še sporočili.